Kalida Wildcat Invitational
October 03, 2020
Results by: DRS Timing, LLC. DRS Timing, LLC.
Overall Finish List - Boys
Jr. High Boys
Qualifying - Teams: 5 Individuals: 7
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 680 Ty Rosengarten Ottawa 10:53.1 5:27/M 8 TM
2 2 670 Kreston Tow Lincolnview 11:19.5 5:40/M 8 TM
3 3 660 Evan Johns Lincolnview 11:30.3 5:45/M 8 TM
4 4 634 Connor Raines Bath 11:36.9 5:48/M 8 TM
5 5 672 John Welker Lincolnview 11:41.8 5:51/M 8 TM
6 6 699 Drew Laudick Van Wert 11:53.9 5:57/M 8 TM
7 7 648 Grant Fortman Kalida 11:56.7 5:58/M 8 TM
8 8 624 Sonny Phillips Archbold 11:57.0 5:58/M 8 IND
9 9 633 Landon Jones Bath 11:57.1 5:59/M 8 TM
10 10 675 Brandon Frey Ottawa 11:57.7 5:59/M 8 TM
11 (< 5) 652 Diego Baldazo Leipsic 12:07.6 6:04/M 8 IND
12 11 703 Chapman Tierney Van Wert 12:19.2 6:10/M 7 TM
13 12 646 Adam Buell Kalida 12:20.5 6:10/M 7 TM
14 13 663 Trace Klausing Lincolnview 12:21.6 6:11/M 8 TM
15 14 698 Gabe Jones Van Wert 12:22.1 6:11/M 7 TM
16 (< 5) 642 Jacob Heth Crestview 12:22.8 6:11/M 7 IND
17 15 673 Evan Buckland Ottawa 12:23.2 6:12/M 8 TM
18 (< 5) 693 Peyton Manz Paulding 12:23.3 6:12/M 8 IND
19 (< 5) 696 Carter Finley Van Buren 12:26.2 6:13/M 7 IND
20 16 649 Logan Kerner Kalida 12:26.2 6:13/M 7 TM
21 17 635 Jaden Ryan Bath 12:27.5 6:14/M 8 TM
22 18 656 Tennesy Coil Lincolnview 12:30.5 6:15/M 8 TM
23 19 701 Noah Spath Van Wert 12:32.3 6:16/M 8 TM
24 20 678 Austin Koch Ottawa 12:36.0 6:18/M 8 TM
25 21 657 Nathaniel Haines Lincolnview 12:39.5 6:20/M 7 TM
26 (< 5) 641 Landon Sehlhorst Bluffton 12:41.3 6:21/M 7 IND
27 (< 5) 644 Coda Miller Elida 12:41.9 6:21/M 8 IND
28 22 681 Sam Schomaeker Ottawa 12:42.1 6:21/M 8 TM
29 (< 5) 692 Kane Jones Paulding 12:47.3 6:24/M 8
30 (< 5) 695 Cully Thompson Paulding 12:48.9 6:24/M 8
31 23 647 Jack Buell Kalida 12:51.1 6:26/M 7 TM
32 (< 5) 653 Reid Hiegel Leipsic 12:52.1 6:26/M 8
33 24 627 Oliver Seibert Archbold 12:53.4 6:27/M 8
34 25 625 Rudy Rodger Archbold 12:54.5 6:27/M 7
35 26 650 Grady Kuhlman Kalida 12:56.2 6:28/M 7 TM
36 27 623 Jaden Osterland Archbold 12:59.3 6:30/M 7
37 28 636 Brayden Van Horn Bath 13:17.6 6:39/M 8 TM
38 29 713 Lane Steinke Waynesfield-Goshen 13:22.5 6:41/M 7
39 30 618 Sam Bentz Archbold 13:30.0 6:45/M 7
40 31 697 Josh Hohman Van Wert 13:35.4 6:48/M 8 TM
41 32 704 Corbin Ware Van Wert 13:39.8 6:50/M 7 TM
42 33 617 Jace Beck Archbold 13:39.8 6:50/M 7
43 34 710 Noah Dotson Waynesfield-Goshen 13:40.8 6:50/M 7
44 35 668 Wyatt Polley Lincolnview 13:46.9 6:53/M 7 TM
45 36 676 Hayden Inkrott Ottawa 13:58.6 6:59/M 7 TM
46 37 631 Carter Deppe Bath 13:59.1 7:00/M 8 TM
47 38 688 Derrick Munding Patrick Henry 14:01.0 7:00/M 7
48 (< 5) 682 Matt Horstman Ottoville 14:24.6 7:12/M 7
49 39 630 Cohlin Croy Bath 14:26.7 7:13/M 7 TM
50 (< 5) 643 Marcel Romero Crestview 14:27.1 7:14/M 8
51 40 686 Bradyn Keith Patrick Henry 14:27.4 7:14/M 8
52 (< 5) 637 Ethan Blount Bluffton 14:36.7 7:18/M 7
53 (> 7) 666 Myles Moody Lincolnview 14:43.2 7:22/M 8 TM
54 (< 5) 638 Calvin Derstine Bluffton 14:48.7 7:24/M 7
55 41 687 Austin Lammers Patrick Henry 14:51.2 7:26/M 8
56 42 684 Wyatt Chamberlain Patrick Henry 14:52.9 7:26/M 7
57 (> 7) 659 Braeden Hire Lincolnview 15:05.1 7:33/M 7 TM
58 (< 5) 654 Aidan Keating Lima C.C. 15:09.2 7:35/M 7
59 (< 5) 645 Landon Savill Elida 15:12.1 7:36/M 7
60 (> 7) 671 Gabe Welker Lincolnview 15:16.2 7:38/M 7 TM
61 (> 7) 664 Jevin Looser Lincolnview 15:23.6 7:42/M 8 TM
62 (< 5) 640 Ethan Hoffman Bluffton 15:29.8 7:45/M 7
63 (> 7) 662 Bennett Kill Lincolnview 15:31.3 7:46/M 8 TM
64 (> 7) 661 Dalton Keysor Lincolnview 15:36.0 7:48/M 8 TM
65 43 690 Gavin Schwiebert Patrick Henry 15:43.1 7:52/M 7
66 (< 5) 655 Kenyon Kill Lima C.C. 15:45.1 7:53/M 8
67 44 689 Carson Prigge Patrick Henry 15:48.1 7:54/M 7
68 45 712 Avin Sanpietro Waynesfield-Goshen 15:53.6 7:57/M 7
69 46 622 Jesse Nofziger Archbold 15:57.6 7:59/M 8
70 (< 5) 683 Evan Maye Ottoville 16:13.2 8:07/M 7
71 (> 7) 626 Avery Roth Archbold 16:27.2 8:14/M 7
72 47 707 Brady Chapman Waynesfield-Goshen 16:30.2 8:15/M 7
73 (> 7) 620 Silas Dickey Archbold 17:06.8 8:33/M 8
74 (< 5) 694 Brandon Schroeder Paulding 17:11.7 8:36/M 8
75 (> 7) 628 Joel Ward Archbold 17:20.6 8:40/M 7
76 48 651 Drew Meyer Kalida 17:46.7 8:53/M 8 TM
77 49 629 Michael Ball Bath 18:32.2 9:16/M 8 TM
78 50 679 Ethan Mason Ottawa 19:54.8 9:57/M 8 TM
79 51 685 Derek Crouch Patrick Henry 20:12.1 10:06/M 8
80 52 708 Spencer Chiles Waynesfield-Goshen 24:42.5 12:21/M 7